Aslan Abi


Başlamadan.Aslan abiyle ilgili sayfayı hazırlıyan ve bunda emeği geçen arkadaslarıkutlarım güzel bir iş yapmışlar. Sağolsunlar.

Aslan abiyle hiç türkçe konusmamıştık, ama ona türkçeye ait olan abikelimesiyla hitap ederdim öyle hitap etmekten haz alıyordum onu öyle hisediyordum. Bir abi olarak seviyordum.

ailece tanışıyorduk, annesiyle, kardeşiyle, dayısıyle çok iyi ilişskiliydik,aile gibiydik. Günlerce ayni evde kalmış beraber yemiş içmiştik. Oda beniseviyordu, belkide fazlaca seviyordu, ayri şehirlere taşınınca ilişkimizazalmıştı. Ölümünden kısa bir süre önce telefon ettim kendisine. Fazla cevapvermiyorum tlf lara demişti, cok sevindim. Seni özledim dedi, mutlaka en kısazamanda gel seni görmek istiyorum dedi, ama kestirememiş, acele etmemiştimaslan abiyi göremeden. Ayrılmıstı, bizleri birakıp gitmişti. Onu olduğu gibianlatmak kolay deyil, yazılarını bu arkadaşların sayesinde okudum, yazılarıgüzeldi alatlı hanım onu kızdırmış ve iyi bir cevaP vermiş aslan abi, keskealatlınında yazısını okusaydım, mahmut kipere katılıyorum o yazi bulunsaydi iyiolurdu sayfada.

Düsündüğü gibi yazan, konuşan az insan var aramızda. Gurunen oki aslan abidüşündüğü gibi yazmış ve en önemlisi düşündüğü gibi yaşadi. Onu cokarıyacağımızı düşünüyorum, ona methiyeler yerine onu anlamayı basarırsak onudaha sevindiriz gibi geliyor bana. O namuslu tum insanların yükünü sırtlamıstıve ahi ohu yoktu, çoğumuzun yaptığı gibi o yapmadı, onda kendimizi ne kadarbulabilecegiz acaba! Onu mihenk taşı yapıp gunahlarımızı sevaplarımızı dürüstçetartıp kabullenecekmiyiz, zor ama yinede dilerim o zaman aslan abiyi yaşatırızondan bir ders çıkarırız buda onu sevindirirdi. Abi olaraksevdim sevmeyede devam edecegim, sagol aslan abi!

Sakıp Uzun september 30, 2002 22:40